Kurkuma

Nejprodávanější

Herbal Tea Kurkuma (Turmeric) 50g
 
309 Kč
Kurkuma jako dárkový tubus
 
339 Kč
white turmeric powder 50g tube
 
349 Kč
Bílá kurkuma (Zeodary White Turmeric) 50g
 
399 Kč
5 položek celkem
Herbal Tea Kurkuma (Turmeric) 50g
309 Kč

Tradiční khmerský herbal tea z kurkumy. Osvěžující a zdraví prospěšný horký nebo vychlazený s ledem. Přírodní bomba protizánětlivých antioxidantů nejen při nachlazení!

Kód: TUSL50RP
Kurkuma jako dárkový tubus
339 Kč

Mletá kurkuma z organické produkce s vysokým obsahem kurkuminu (až 14%) z naší vlastní farmy. Super kvalita pro spoustu využití nejen na vaření ale i přípravu Golden milk!...

Kód: TUPW50TU
white turmeric powder 50g tube
349 Kč

Zeodary turmeric je méně známá podoba kurkumy s výrazně odlišnou barvou ale podobným použitím. Balení v praktickém tubusu, který může sloužit i jako kořenka.

Kód: WHTUPW50TU
Bílá kurkuma (Zeodary White Turmeric) 50g
399 Kč

Zeodary turmeric je méně známá podoba kurkumy s výrazně odlišnou barvou ale podobným použitím.

Kód: WHTUPW50RP
kurkuma 50g v textilním sáčku
354 Kč

Mletá kurkuma s vysokým obsahem kurkuminu z naší vlastní produkce. Super kvalita pro spoustu využití v textilním pytlíku!

Kód: TUPW50KR

Kurkuma a bílá kurkuma

Kurkuma, označovaná také jako indický šafrán, je voňavé koření pocházející z rostliny stejné čeledi, jako například zázvor nebo galangal. Její sytě žlutá barva, kterou pravděpodobně znáte z většiny běžně dostupných kari směsí, je způsobena přítomností kurkuminu. Díky němu je kurkuma oblíbená a žádaná nejen pro své chuťové vlastnosti, ale i pro blahodárný vliv na lidské tělo - kurkumin totiž působí protizánětlivě a podporuje kognitivní funkce mozku. Kurkuma pěstovaná na La Plantation je organické kvality bez použití pesticidů či umělých hnojiv těší se extrémně vysokému obsahu kurkuminu.

Použití kurkumy

Kurkuma je základním stavebním kamenem indické, thajské a dalších asijských kuchyní. S kokosovým mlékem se skvěle hodí do pikantních směsí s masem a zeleninou, výborně poslouží i při nakládání masa a hodit se může i při pečení. Specialitou je pak tzv. Zlaté mléko, které vzniká svařením kurkumy, kardamomu, chilli, skořice a zázvoru v rostlinném mléce (např. mandlovém). Takto vzniklý nápoj, který si podle preferencí můžete ještě přisladit medem či zjemnit máslem a kokosovým olejem, je pak vynikající přírodní bombou posilující organismus a chránící před nachlazením. Kromě toho se využívá také v čajových směsích

Použití bílé kurkumy

Bílá kurkuma je kořením příbuzným klasické žluté kurkumě. Nasládlá, jakoby mangová vůně mate - reálně se bílá kurkuma chutí blíží spíše zázvoru s hořkým "ocáskem". Využití nalézá zejména v thajské kuchyni - ať už syrová při výrobě past a v salátech, nebo při marinování kuřete a jehněčího. Tradiční medicína ji pak využívá pro léčení zánětů, bolestí a kožních onemocnění.