Kurkuma (Turmeric Powder) 50g tubus

Kód: TUPW50TU
199 Kč
Skladem

Mletá kurkuma z organické produkce z naší vlastní farmy. Oblíbená díky své chuti a prospěšnosti pro vaše zdraví.

  • Používaná především v asijské kuchyni
  • Vysoký obsah kurkuminu
  • Prokazatelné antioxidační a protizánětlivé účinky

Detailní informace

Detailní popis produktu

Vyzkoušejte naši vysoce kvalitní mletou kurkumu!

Kurkuma (někdy označována jako indický šafrán, je rostlina stejné čeledi jako zázvor  nebo galangal . Obsahuje kurkumin - barvivo žluté barvy, které se používá v asijské kuchyni především ve směsích kari. 

Kurkuma z La Plantation

Organicky pěstovaná bez chemických pesticidů, herbicidů nebo chemických hnojiv. Má vysoký obsah kurkuminu (až 14 %)!

Kurkuma má prokazatelné protizánětlivé   účinky. Podporuje kognitivní funkce mozku a normální funkci jater. Je často vyhledávaná pro své  antioxidační schopnosti. 
Kurkuma (Turmeric Powder) 50g tubus
Kurkuma (Turmeric Powder) 50g tubus

Jak můžeme využít kurkumu v kuchyni?

Kurkuma je po chuťové stránce velmi výrazná. Můžete ji přidávat na maso, k dochucení tofu, zeleniny nebo polévek . Skvěle chutná is domácími jogurtovými dipy a omáčkami. Nebo ji můžete využít jako bylinkový čaj  

Znáte Zlaté mléko?

Vynikající přírodní "bomba" posilující imunitu proti nachlazení, rostlinný veganský nápoj zklidňující a prohřívající organismus. Teplý nápoj připravený z kurkumy, kardamomu, chilli, skořice, zázvoru a mandlového mléka.Kurkuma (Turmeric Powder) 50g tubus

PGI

Koření s certifikátem původu: Protected geographical indication
Kurkuma (Turmeric Powder) 50g tubus

Ruční sběr

Pečlivě, šetrně a ručně. Tak jsou sbírány jen ty zralé plody
Kurkuma (Turmeric Powder) 50g tubus

Sušeno sluncem

Sušené na slunci pro přirozené vyladění dokonalých chutí
Kurkuma (Turmeric Powder) 50g tubus

Fair trade

Spravedlivě odměníme práci farmářů a podporujeme místní rozvoj

Odkud pochází naše koření?

Do České republiky dovážíme ten nejkvalitnější pravý Kampotský pepř z Kambodži. Naším výhradním dodavatelem je farma La Plantation

Za stejnojmenným unikátním projektem, který se zaměřuje na Kampotský pepř a koření v organické kvalitě z Kambodži stojí Nathalie Chaboche a Guy Porré. Díky tomuto projektu Vám nabízíme i my možnost využít ve své kuchyni jedinečný Kampotský pepř v nejlepší světové kvalitě.

Nejen Fair Trade Kampotský pepř s certifikací původu PGI. Součástí projektu je také podpora rozvoje pěstování pepře v regionu a pomoc menším farmářům s uplatněním jejich produktů na trhu.

V samostatném projektu „Les Écoles De La Plantation“ podporujeme zdejší školy a přispíváme ke vzdělání místních dětí. V tomto projektu se můžete s námi podílet na investici do budoucnosti celého regionu Kampot.

Kurkuma (Turmeric Powder) 50g tubus
Kurkuma (Turmeric Powder) 50g tubus

Vítězové mezinárodních soutěží

Špičkové produkty La Plantation jsou opakovaně oceňovány na mezinárodních soutěžích jako Great Taste Awards, Monde Selection,  Épicures d’Or či Gourmet Selection.

Ocenění získávají nejen Kampotské pepře! Také naše jedinečná kurkuma s neobvykle vysokým obsahem kurkuminu a Green Kampot Pepper Sauce - omáčka ze zeleného pepře.

La Plantation je tak skvělým důkazem toho, že projekt orientovaný na zachování tradičních lokálních produktů se silným sociálním, kulturním a environmentálním přesahem může být zároveň velice úspěšným se svými produkty na světovém trhu. Věřte ale, že cesta je to dlouhá a trnitá!

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.