Galangal 50g tubus

Kód: GALPW50TU
319 Kč
Skladem

Dodejte vašim jídlům originální nádech Asie! Galangal se krom své výrazné a skvělé chuti může pyšnit především jeho blahodárným vlivem na lidský organismus.

  • Koření podobné zázvoru s charasteristickou vůní
  • Používané především v thajské kuchyni
  • Působí protizánětlivě

Detailní informace

Detailní popis produktu

Galangal 50g tubus

Galangal! Nepřehlédutelným kořením v kambodžské kuchyni!

Galgán neboli galangal je rostlina čeledi zázvorníkovité rostoucí v Asii. Je využívaná v kuchyni pro svoji charakteristickou vůni a chuť podobnou zázvoru avšak s jedinečnou odlišností. 

V ajurvédské medicíně využívají kořen galaganu pro zklidnění žaludku a nevolnosti. Dokonce jej míchají do různých čajových směsí. 

Oblíbený především v thajské kuchyni!

Skvěle se hodí do thajských a malajských pokrmů s kokosovým mlékem, hovězím masem nebo zeleninou. 

Určitě jej oceníte při dochucení polévek, omáček, na nakládání masa, ryb nebo dokonce ve smoothie. Má typickou pálivost rostlin čeledi zázvorníkovitých. 

Pokud chcete vyzkoušet něco nového z asijské kuchyně, galangal je ten nejlepší kandidát!

Galangal 50g tubus
Galangal 50g tubus

PGI

Koření s certifikátem původu: Protected geographical indication
Galangal 50g tubus

Ruční sběr

Pečlivě, šetrně a ručně. Tak jsou sbírány jen ty zralé plody
Galangal 50g tubus

Sušeno sluncem

Sušené na slunci pro přirozené vyladění dokonalých chutí
Galangal 50g tubus

Fair trade

Spravedlivě odměníme práci farmářů a podporujeme místní rozvoj

Odkud pochází naše koření?

Do České republiky dovážíme ten nejkvalitnější pravý Kampotský pepř z Kambodži. Naším výhradním dodavatelem je farma La Plantation

Za stejnojmenným unikátním projektem, který se zaměřuje na Kampotský pepř a koření v organické kvalitě z Kambodži stojí Nathalie Chaboche a Guy Porré. Díky tomuto projektu Vám nabízíme i my možnost využít ve své kuchyni jedinečný Kampotský pepř v nejlepší světové kvalitě.

Nejen Fair Trade Kampotský pepř s certifikací původu PGI. Součástí projektu je také podpora rozvoje pěstování pepře v regionu a pomoc menším farmářům s uplatněním jejich produktů na trhu.

V samostatném projektu „Les Écoles De La Plantation“ podporujeme zdejší školy a přispíváme ke vzdělání místních dětí. V tomto projektu se můžete s námi podílet na investici do budoucnosti celého regionu Kampot.

Galangal 50g tubus
Galangal 50g tubus

Vítězové mezinárodních soutěží

Špičkové produkty La Plantation jsou opakovaně oceňovány na mezinárodních soutěžích jako Great Taste Awards, Monde Selection,  Épicures d’Or či Gourmet Selection.

Ocenění získávají nejen Kampotské pepře! Také naše jedinečná kurkuma s neobvykle vysokým obsahem kurkuminu a Green Kampot Pepper Sauce - omáčka ze zeleného pepře.

La Plantation je tak skvělým důkazem toho, že projekt orientovaný na zachování tradičních lokálních produktů se silným sociálním, kulturním a environmentálním přesahem může být zároveň velice úspěšným se svými produkty na světovém trhu. Věřte ale, že cesta je to dlouhá a trnitá!

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.