Kampot Leather of Long Pepper 25g tubus

Kód: LLP25TU
299 Kč
Do 14 dnů
Položka byla vyprodána…

Zcela zralý dlouhý pepř je rozmáčknutý a usušený tak jak jej příroda stvořila. Jedinečná chuť lékořice a medu Vás dostane!

Detailní informace

Detailní popis produktu

Specialita La Plantation - dlouhý pepř

Dlouhý pepř v této podobě je plně zralá tobolka dlouhého pepře, rostliny s latinským názvem Piper Retrofractum - rostliny stejné čeledi jako světově nejznámější pepř černý Piper Nigrum. Podobnost rostlin má následek obsah stejné látky Piperin, která zapřičiňuje charakteristickou pálivost plodů obou rostlin. Dlouhý pepř je však charakteristický odlišnou chutí, výrazně připomínající lékořici a v plné zralosti až perníkusladkost medu.

Plně zralý pepř

Ty nejzralejší tobolky dlouhého pepře jsou na konci sezóny již neuvěřitelně šťavnaté a je velice těžké je zachovat v nezměněné podobě formou sušení. V La Plantation tedy zvolili zcela odlišný přístup - zcela zralé tobolky očistí, vytřídí a pak v původní podobě rozmáčknou a nechají sušit ve formě pepřových chipsů.

Použití chipsů z dlouhého pepře

Jedinečnost tohoto pepře již překvapila mnoho gurmánů! Lze jím zvýraznit chuť kachny nebo krevet. Cibulové čatní nebo bacon jam s ním dostanou úplně novou dimenzi, výzva je třeba kdoule nebo čokoládový fondant. Jako vždy, only sky is the limit :-)

leather-of-long-pepper

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Pepř dlouhý červený
Certifikace: Fair Trade (World Fair Trade Organization)
Balení: Sáček z recyklovaného papíru + vakupack
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: