Skeppshult velký litinový hmoždíř

Kód: 0073V
ZDARMAZDARMA
Skeppshult Mörser cubic mit Stössel 1920x1920
2 990 Kč
Skladem

Ruční litinový hmoždíř Skeppshult je návrat ke kořenům. Špičková švédská litina a ruční zpracování každého kusu dělá z každého hmoždíře originální kus!

Technické parametry

  • Délka paličky: 17 cm
  • Celková výška: 8,5 cm
  • Délka: 12 cm
  • Šířka: 12 cm
  • Hmotnost: 4,1 kg

Detailní informace

Detailní popis produktu

Praktický litinový hmoždíř na pepř a koření.

Ruční litinový hmoždíř Skeppshult je návrat ke kořenům. Tradiční příprava čerstvé směsi koření tak, jak přetrvává na mnoha místech světa dodnes. Špičková švédská litina a ruční zpracování každého kusu dělá z každého hmoždíře originální kus! Tradice Skeppshult sahá až do roku 1906, mlýnek je vyroben ve Švédsku tradičním výrobcem litinového nádobí. Dodnes se jedná o ruční výrobu dodržující desítky let staré postupy výroby bez zkratek. Použitý materiál je čistá prvotřídní litina bez příměsí - nemusíte se tedy obávat žádných nežádoucích látek z recyklované litiny. 

Jak funguje hmoždíř Skeppshult?

Princip je velice jednoduchý - miska z litiny a tlouk z litiny s dřevěným madlem umístíte na pevnou podložku, do hmoždíře nasypete požadované koření a tloukem jej posléze rozmělníte na požadovanou hrubost. Na drcení používejte pokud možno pouze suchá koření - vlhké či čerstvé koření může způsobovat následnou korozi povrchu. Tu lze sice podle návodu odstranit, ale proč si přidělávat starosti.

Hmoždíř, který po Vás zdědí vnoučata!

Skeppshult je známý prvotřídní kvalitou svých výrobků. Ty Vás bez nadsázky přežijí a radost budou dělat i Vašim dětem, generaci za generací! Pouze prvotřídní litina, pečlivě vybrané dřevo a rostlinný olej - nic víc není k dokonalosti potřeba.

Každý hmoždíř je svým způsobem originální!

Vzhledem k ručně připravovaným formám a odlévání tradičním postupem je každý kus originál! Forma z písku je připravena k odlévání a po vychladnutí odstraněna, poté je hmoždíř ručně opracován. Rozměry hmoždíře v měřítku ostatních výrobků z litiny činí výrobu ne zcela snadnou, každý kus je však vyroben s láskou a radostí přenášenou s tradičním kusem švédské litiny na svého nového majitele!

Poznámka: Na litinu je záruka 25 let. V hmoždíři však zpracovávejte pouze suché koření a vyvarujte se skladování ve vlhku. Mletí soli a vlhkých koření může potenciálně způsobit korozi povrchu.

Rozměry litinového hmoždíře:

Hmoždíř je sice praktický (12x12x8,5cm), díky použité litině však něco váží - poctivých 4,1kg! 

Upozornění: Součástí dodávky je pouze hmoždíř bez koření!

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.