Bird Pepper 50g tubus

Kód: KBIP50TU
499 Kč
Skladem

Jedinečný pepř, který sbírají v nejvyšší zralosti ptáci Pycnonotus goiavier. Je ekvivalentem cibetkové kávy. Zrníčko po zrníčku je nutné tento klenot mezi pepři sebrat, vyčistit a zabalit. 

  • Nejvzácnější bílý pepř na světě
  • Za rok vznikne jen několik málo kilogramů
  • Výraznější aroma díky přírodní fermentaci

Detailní informace

Detailní popis produktu

Nejvzácnější bílý pepř na světě!

Tenhle unikátní bílý pepř s největší pravděpodobností nikdo jiný na světě nevyrábí! Za sezónu jej vznikne jen několik málo kilogramů. Po sběru se pepř vyčistí a suší na slunci.

Proč název Bird pepper?

Jedná se o nejzralejší červená zrnka pepře, která po čas sklizně sbírají ptáci, doslova po kuličkách jeden pepř za druhým. Stejně tak jako u cibetkové kávy má tento sběr za následek čistě přírodní metodu oloupání slupky a dokonale očištěné zrníčko k dalšímu zpracování. Bird Pepper 50g tubus
Bird Pepper 50g tubus

Použití bird peper z Kampotu

Díky přírodní fermentaci dostane pepř výraznější aroma, než je tomu například u bílého pepře, kterému se na první pohled podobá. 

Rozvinuté jsou především tóny květin a citrusů. Skvěle se hodí například při přípravě nezapomenutelně chutných ryb, bílého masa nebo vajec na jakýkoli způsob. 

Bird Pepper 50g tubus

PGI

Koření s certifikátem původu: Protected geographical indication
Bird Pepper 50g tubus

Ruční sběr

Pečlivě, šetrně a ručně. Tak jsou sbírány jen ty zralé plody
Bird Pepper 50g tubus

Sušeno sluncem

Sušené na slunci pro přirozené vyladění dokonalých chutí
Bird Pepper 50g tubus

Fair trade

Spravedlivě odměníme práci farmářů a podporujeme místní rozvoj

Odkud pochází naše koření?

Do České republiky dovážíme ten nejkvalitnější pravý Kampotský pepř z Kambodži. Naším výhradním dodavatelem je farma La Plantation

Za stejnojmenným unikátním projektem, který se zaměřuje na Kampotský pepř a koření v organické kvalitě z Kambodži stojí Nathalie Chaboche a Guy Porré. Díky tomuto projektu Vám nabízíme i my možnost využít ve své kuchyni jedinečný Kampotský pepř v nejlepší světové kvalitě.

Nejen Fair Trade Kampotský pepř s certifikací původu PGI. Součástí projektu je také podpora rozvoje pěstování pepře v regionu a pomoc menším farmářům s uplatněním jejich produktů na trhu.

V samostatném projektu „Les Écoles De La Plantation“ podporujeme zdejší školy a přispíváme ke vzdělání místních dětí. V tomto projektu se můžete s námi podílet na investici do budoucnosti celého regionu Kampot.

Bird Pepper 50g tubus
Bird Pepper 50g tubus

Vítězové mezinárodních soutěží

Špičkové produkty La Plantation jsou opakovaně oceňovány na mezinárodních soutěžích jako Great Taste Awards, Monde Selection,  Épicures d’Or či Gourmet Selection.

Ocenění získávají nejen Kampotské pepře! Také naše jedinečná kurkuma s neobvykle vysokým obsahem kurkuminu a Green Kampot Pepper Sauce - omáčka ze zeleného pepře.

La Plantation je tak skvělým důkazem toho, že projekt orientovaný na zachování tradičních lokálních produktů se silným sociálním, kulturním a environmentálním přesahem může být zároveň velice úspěšným se svými produkty na světovém trhu. Věřte ale, že cesta je to dlouhá a trnitá!

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.