Pandan powder 50g tubus

Kód: PANLFPW50TU
449 Kč
Skladem

Pandan, někdy také nazývaný jako asijská vanilka, je široce používaný v kambodžské kuchyni, mimo jiné také pro svou sytě zelenou barvu. 

  • Tropická rostlina, používaná především v asijské kuchyni
  • Lístky pandanu jsou dostupné také jako bylinný čaj
  • Ideální k doslazení a dochucení dezertů

Detailní informace

Detailní popis produktu

Vyzkoušejte nezaměnitelnou chuť a vůni pandanu!

Pandan je tropická rostlina, původem z Indonésie. Široce používána v asijské kuchyni. Díky setě zelené barvě a jejímu aroma, je často nazývaná také jako asijská vanilka.

Lístky jsou používány ve vietnamské či kambodžské kuchyni, ale také na Filipínách s důrazem na kvalitu pokrmu a stav těla a mysli. Může být použit také k doslazení a dochucení dezertů, kterým dodá sytě zelenou barvu.

Lístky jsou sklízeny, tříděny a čištěny ručně, sušení probíhá za nízké teploty. Jejich vůně je lehce ořechová, ovocná až příjemně květinová.

Pandan powder 50g tubus
Pandan powder 50g tubus

PGI

Koření s certifikátem původu: Protected geographical indication
Pandan powder 50g tubus

Ruční sběr

Pečlivě, šetrně a ručně. Tak jsou sbírány jen ty zralé plody
Pandan powder 50g tubus

Sušeno sluncem

Sušené na slunci pro přirozené vyladění dokonalých chutí
Pandan powder 50g tubus

Fair trade

Spravedlivě odměníme práci farmářů a podporujeme místní rozvoj

Odkud pochází naše koření?

Do České republiky dovážíme ten nejkvalitnější pravý Kampotský pepř z Kambodži. Naším výhradním dodavatelem je farma La Plantation

Za stejnojmenným unikátním projektem, který se zaměřuje na Kampotský pepř a koření v organické kvalitě z Kambodži stojí Nathalie Chaboche a Guy Porré. Díky tomuto projektu Vám nabízíme i my možnost využít ve své kuchyni jedinečný Kampotský pepř v nejlepší světové kvalitě.

Nejen Fair Trade Kampotský pepř s certifikací původu PGI. Součástí projektu je také podpora rozvoje pěstování pepře v regionu a pomoc menším farmářům s uplatněním jejich produktů na trhu.

V samostatném projektu „Les Écoles De La Plantation“ podporujeme zdejší školy a přispíváme ke vzdělání místních dětí. V tomto projektu se můžete s námi podílet na investici do budoucnosti celého regionu Kampot.

Pandan powder 50g tubus
Pandan powder 50g tubus

Vítězové mezinárodních soutěží

Špičkové produkty La Plantation jsou opakovaně oceňovány na mezinárodních soutěžích jako Great Taste Awards, Monde Selection,  Épicures d’Or či Gourmet Selection.

Ocenění získávají nejen Kampotské pepře! Také naše jedinečná kurkuma s neobvykle vysokým obsahem kurkuminu a Green Kampot Pepper Sauce - omáčka ze zeleného pepře.

La Plantation je tak skvělým důkazem toho, že projekt orientovaný na zachování tradičních lokálních produktů se silným sociálním, kulturním a environmentálním přesahem může být zároveň velice úspěšným se svými produkty na světovém trhu. Věřte ale, že cesta je to dlouhá a trnitá!

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.