Kampotský pepř dlouhý zelený dehydrovaný 25g

Kód: GLP25RP
249 Kč
Skladem

Méně známý ale o to zajímavější druh pepře - dlouhý pepř s typickou pálivostí v kombinaci s chutí a vůní lékořice. Skvělý pro milovníky nových druhů koření, nyní nově jako dlouhý zelený dehydrovaný pepř!

Detailní informace

Detailní popis produktu

Originální vůně a chuť lékořice

Pepř se v Kampotu pěstuje rovněž v podobě tzv. dlouhého pepře, pocházejícího z rosliny Piper retrofractum která je jinou odrůdou známého pepře Piper nigrum, je velice vzácná a ačkoliv se do Kampotu dostala již ve 13. století, málem vymizela z povrchu zemského. Dlouhý pepř má malá semínka "Pearls of Pepper" a slupku která tvoří 4-5cm dlouhou tobolku plnou těchto pepřových semínek.

Charakteristika

Dlouhý pepř se sklízí většinou jako červený a zcela zralý, má nižší a pozvolnější pálivost s vůní lékořice až kakaa přecházející do medu. Tato inovativní podoba je zelený dehydrovaný dlouhý pepř - celé tobolky jsou v nezralé podobě zbaveny za studena vlhkosti, díky čemuž si zachovají zajímavou trávové aroma, vedle chuti a vůně typické pro dlouhý pepř.

Varianty

Dostupný je jako zelený dehydrovaný (tento), sušený červený (zralý), fermentovaný v soli nebo jako samostatná semínka Pearls of Pepper.

Doplňkové parametry

Kategorie: Pepř dlouhý červený
Certifikace: Fair Trade (World Fair Trade Organization)
Balení: Sáček z recyklovaného papíru + vakupack

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: